Ogólna liczba: 4965
Kobiety: 2565
Mężczyźni: 2400
Ranga: 932
forma żeńska równa formalnie męskiej: Bator
forma żeńska z sufiksem –owa, -ina/-yna: Batorowa
forma żeńska z sufiksem –ówna, -anka: Batorówna
inne: Batorka
komentarz: Formant -owa tworzy nazwiska odmężowskie, zaś formant -ówna odojcowskie. Obecnie nazwiska w takim kształcie kobiety używają zwyczajowo. Natomiast nazwiska odmężowskie z formantem -ka znane są w języku mówionym.
Batór, Bathor, Bathur, Batur
Warianty związane z lokalną wymową wygłosowego -or jako -ur, graficznie -ór oraz z dodaniem litery -h- (zapewne znakiem zniemczenia nazwiska). Nazwiska Bator (i pokrewne) występowały dawniej na południu Polski. Potwierdzone historycznie warianty dziś nie są notowane, z wyjątkiem postaci Batur.
Nazwiska obcego pochodzenia pojawiały się w Polsce wraz z obcymi osadnikami. Nazwiska z pochodzenia węgierskie wiążą się najpewniej z panowaniem Stefana Batorego w Polsce i z okresem monarchii austro-węgierskiej. Nazwiska węgierskie powstały w XIII i XIV wieku. Większość pochodzi od wykonywanych zawodów, od nazw geograficznych, narodowości czy od imion. Są też nazwiska kończące się na -fi , których odpowiednikiem są słowiańskie zakończone na -owicz. W języku polskim nazwiska węgierskie zakończone spółgłoską odmieniane są jak rzeczowniki: Bator, Batora, Batorowi.